Grecja to piękny kraj, na terenie którego każdy z nas może spędzić niezapomniane wczasy. Biura podróży sporo uwagi poświęcają greckim wyspom, na terenie których nie brak idealnych miejsc do plażowania, modnych kurortów oraz ciekawych zabytków. Jedną z ciekawszych wysp, na terenie których można spędzić niezapomniany urlop, jest Korfu. Na czym polega jej fenomen? Z jakich względów warto postawić na wypoczynek właśnie na jej terenie?

Wyspa Korfu to przede wszystkim piękne plaże oraz ogromna ilość zieleni, dzięki czemu turyści pragnący spędzić wczasy na jej terenie mogą liczyć na kameralną atmosferę i piękne widoki. Na wyspie tej nie brak również cennych pamiątek z dawnych czasów, którym z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. W trakcie wycieczki po wyspie Korfu warto odwiedzić tak piękne miasto, jakim jest Kyrkyra, warto też zwiedzić tutejsze twierdze weneckie. W trakcie spacerów po tym mieście można też ujrzeć wiele ciekawych budowli, w których łączą się cechy typowe dla stylu weneckiego, francuskiego oraz angielskiego. Sprawia to, iż miasto to zachwyca swą różnorodnością, dzięki czemu spacery po jego terenie stają się jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem. Na uwagę turystów spędzających czas na Korfu zasługuje też Archillion – letnia rezydencja cesarzowej Sisi, zbudowana tutaj pod koniec XIX stulecia. Dziś jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części Grecji, a zainteresowanie jej zwiedzeniem od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. A co z miłośnikami sztuki sakralnej? I dla nich na Korfu znajdzie się coś ciekawego, przy czym najciekawszym obiektem w tej grupie zabytków będzie Monastyr Theotokou. Ten prawosławny klasztor przyciąganie tylko ciekawą architekturą, ale i wspaniałą kolekcją ikon. Kto odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł dodatkowo nacieszyć się widokiem przyklasztornych ogrodów, które robią ogromne wrażenie nawet na tych najbardziej wymagających osobach.

Wyspa Korfu to idealny kierunek wakacyjnej podróży. Ten niezwykły skrawek Grecji zachwyca dobrym zagospodarowaniem oraz ogromną różnorodnością, dzięki czemu każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.