Dla wielu z nas Chorwacja to przede wszystkim piękna Dalmacja, wspaniałe plaże oraz potężne mury obronne Dubrownika. Warto jednak pamiętać, że i z dala od plaży czekają na nas wyjątkowe atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Gdzie warto się wybrać, by móc się nacieszyć pięknem tego kraju? Bez wątpienia jednym z ciekawszych punktów w programie każdej wycieczki po tym kraju będzie Zagrzeb. Co warto wiedzieć na temat tego miasta? Gdzie warto się wybrać podczas spaceru po jego terenie?

Skarby sztuki sakralnej, czyli z wizytą w katedrze


Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest jednym z cenniejszych zabytków sakralnych, jakimi może nas oczarować Chorwacja. Pierwotnie romańska, dziś urzekająca gotyckim stylem, stanowi atrakcyjny cel wycieczki dla tych osób, które podczas zwiedzania Zagrzebia chcą się wycieszyć, a przy okazji spędzić czas w otoczeniu cennych dzieł sztuki sakralnej.

Kamienna Brama i inne ciekawostki


Kamienna Brama to jedno z historycznych wejść na teren miasta. Ten zabytek do dziś urzeka swą formą, warto mu się zatem uważniej przyjrzeć. Kto lubi nietypowe atrakcje, ten z pewnością doceni tak ciekawe miejsce, jakim jest Muzeum Nieudanych Związków. Przejażdżka kolejką, która łączy Dolne i Górne Miasto, wizyta w kościele św. Marka – oto kolejne propozycje dla tych, którzy na terenie Chorwackiej stolicy chcą w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić wolny czas.

Nad Jeziorem Jarun


Choć Zagrzeb nie posiada dostępu do morza, miłośnicy relaksu nad wodą znajdują tu dla siebie wiele ciekawych propozycji. Miasto to może się przecież pochwalić tak ważnym miejscem, jakim jest Jezioro Jarun. Ten zbiornik, utworzony na rzece Sawa, może się pochwalić i piękną linią brzegową, i znacznymi rozmiarami. Często określany mianem „zagrzebskiego morza”, jest jedną z ważniejszych atrakcji w tej części Chorwacji.

Zagrzeb to nie tylko stolica Chorwacji, ale i ceniony ośrodek turystyczny, mogący się pochwalić ciekawą historią i licznymi zabytkami. Tu, nad rzeką Sawą, nuda nikomu nie zagrozi, a czas spędzony na terenie Zagrzebia dla nikogo nie będzie czasem straconym.