Wycieczki po tak pięknym kraju, jakim są Węgry, cieszą się coraz większą popularnością. Biura podróży wiedzą doskonale, jak wiele radości mogą sprawiać wizyty w Budapeszcie – węgierskiej stolicy, która uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w Budapeszcie?

Wielkim walorem Budapesztu jest malownicza sceneria, w której bardzo ważne miejsce zajmuje dolina Dunaju. Spacer nad tą rzeką to nie lada gratka dla każdego, tym bardziej, że w trakcie takiej wędrówki można nacieszyć się widokiem wielu okazałych mostów. Most Łańcuchowy, Most Elżbiety – to atrakcje, które skutecznie przyciągają uwagę. Wielkim powodzeniem wśród turystów cieszą się też wycieczkowe rejsy po Dunaju, będące szansą na spojrzenie na to miasto i jego zabytki z wyjątkowej perspektywy. Obowiązkowym punktem w programie zwiedzania Budapesztu jest wizyta na Wzgórzu Zamkowym, na terenie którego na brak pięknych zabytków nie można narzekać. Kto odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł zobaczyć reprezentacyjny Zamek Królewski, znany też jako Zamek Buda. Spacer w jego okolicy jest szansą na nacieszenie się pięknymi widokami, gdyż z Wzgórza Zamkowego roztacza się wspaniały widok na gmach węgierskiego parlamentu oraz na Dunaj.

Inną atrakcją, której podczas zwiedzana Budapesztu warto poświęcić swój czas, są liczne kąpieliska termalne. Przypominają one o tym, iż miasto to jest nie tylko najważniejszym punktem na mapie Węgier, ale i uzdrowiskiem, w którym od wieków można korzystać z leczniczych kąpieli. Wśród tych zakładów kąpielowych, z których Budapeszt może być wyjątkowo dumny, wyróżniają się łaźnie Gellérta, otwarte od 1918 roku. Miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów i kuracjuszy są też łaźnie Széchenyi, mogące się pochwalić imponującą ilością basenów oraz pijalnia wód.

Wiekowe świątynie, okazałe kamieniczki i stacje metra, dzięki któremu można się sprawnie przemieszczać po mieście – oto kolejne czynniki, dzięki którym wycieczki po Budapeszcie będą dla każdego z nas wspaniałą przygodą. To miasto ma się czym pochwalić, a piękne widoki, jakie można podziwiać w trakcie spacerów, na długo zapiszą się w pamięci każdego z nas.