Warszawa to niewątpliwe jedno z atrakcyjniejszych miast Polski. Turyści z kraju, ale również ze świata co roku licznie odwiedzają stolicę Polski.

Miasto do zaoferowania ma wiele atrakcji zarówno dla miłośników sztuki, historii wojennych, jak i atrakcji nowoczesnych.

Co możemy zobaczyć w Warszawie ?

  • Pałac Kultury i Nauki — najpopularniejsza budowla, druga co do wielkości w Polsce. W pałacu działają kina, teatry, knajpki. Atrakcją jest również taras widokowy na 30. piętrze, każdy choć raz powinien zobaczyć Warszawę z Pałacu Kultury. Więcej o Pałacu Kultury i Nauki tutaj: https://www.eursynow.pl/najbardziej-niezwykly-budynek-w-warszawie-i-w-polsce-palac-kultury-i-nauki-w-warszawie/
  • Stare Miasto- Średniowieczne miasto, zniszczone w 1944 roku, odbudowane po wojnie. W 1980 roku wpisany na listę UNESCO jako przykład wyjątkowego odrestaurowania najstarszego fragmentu miasta. Zabytki Starego Miasta to m.in. Pałac pod Blachą, Katedra św. Jana, Zamek Królewski
  • Zamek Królewski — niegdyś siedziba książąt mazowieckich, później siedziba władz Rzeczypospolitej, a dziś miejsce reprezentacyjne gdzie przyjmowane są oficjalne wizyty. Zamek można zwiedzać. Wystawa arcydzieł ma w swojej kolekcji dzieła Rembranta van Rijna, Adriaena van Ostade, Ludolfa Backhuysena czy Lucasa Cranacha St., na zamku odbywają się również wystawy czasowe.
  • Pałac Prezydencki — Największy pałac w Warszawie jego budowa zaczęła się ok. 1643 roku. Przez lata miał wielu właścicieli oraz pełnił różne funkcje. Od 1994 roku oficjalna siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To tam została podpisana Konstytucja oraz ratyfikowany akt o przystąpieniu Polski do NATO i Unii Europejskiej. Pałac jest otwarty dla zwiedzania przez turystów.
  • Łazienki Królewskie — Zespół pałacowo-ogrodowy. W XVII wieku założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Kompleks udostępniony jest cało rocznie dla turystów. Na terenie łazienek znajduje się Muzeum Łazienki Królewskie, które tworzą obiekty m.in. Pałac na Wyspie, stara Oranżeria, Biały dom, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Pałac na Wyspie — Najsłynniejszy obiekt Muzeum Łazienki Królewskie. Zobaczyć w nim można wiele dzieł sztuki. Zwiedzić można w nim: Pokój Bachusa, salę Balową, gabinet Portretowy czy Salę Jadalną z „obiadów czwartkowych”.
  • Muzeum Powstania Warszawskiego — Otwarte w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Ekspozycja oddziałuje obrazem, świtałem i dźwiękiem przybliżając historię. Trasa przedstawia chronologicznie wydarzeń. Muzeum to hołd dla mieszkańców Warszawy, którzy walczyli i zginęli za wolą Polskę Każdy powinien chociaż raz zobaczyć to muzeum i przeżyć tam tę historię.
  • Centrum Nauki Kopernik — Współczesne centrum naukowe, zachwyca swoimi interaktywnymi eksponatami. Świetne miejsce dla pasjonatów nauki, rodzin z dziećmi i każdego człowieka zainteresowanym otaczającym go światem

Atrakcje Warszawy można wymieniać bez końca, warto przyjechać choćby na kilka dni i przekonać się co ma do zaoferowania nasza piękna Stolica.