Malownicza sceneria Kotliny Jeleniogórskiej, bliskość Karkonoskiego Parku Narodowego oraz położenie na terenie Doliny Pałaców i Ogrodów – oto czynniki, dzięki którym Kowary stały się dla wielu osób atrakcyjnym celem wycieczki. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł w przyjemny sposób spędzać wolny czas, ciesząc się piękną okolicą oraz możliwością urządzania wypraw w pobliskie góry. Warto jednak pamiętać, że Kowary same w sobie są miejscem atrakcyjnym, a czas spędzony na terenie tego miasta dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Co warto zobaczyć w Kowarach?

W mieście, które niegdyś było ważnym ośrodkiem tkactwa, wciąż ważne miejsce zajmują zabudowania dawnej fabryki dywanów. Nie brak tu również pamiątek przypominających o górniczych tradycjach tego miasta, przy czym największą atrakcją tego typu są tu sztolnie uranu. Niegdyś kojarzone z dość trudnym dla Kowar okresem, obecnie świetnie radzą sobie w roli atrakcji turystycznej. Innym obiektem, dzięki któremu do Kowar tak chętnie zaglądają turyści, jest park miniatur, na terenie którego można ujrzeć najważniejsze zabytki Dolnego Śląska – oczywiście w odpowiednim pomniejszeniu. Będąc w tej miejscowości warto udać się także do Bukowiny Tatrzańskiej – zobacz atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej. Spacer wśród takich obiektów może się dla wielu z nas okazać ciekawą przygodą i doskonałą zachętą do dalszych wędrówek po województwie dolnośląskim.

Czym jeszcze mogą się pochwalić Kowary?

W czasie wycieczki po tym mieście warto odwiedzić Starówkę. Może się ona pochwalić ciekawym, świetnie zachowanym układem urbanistycznym, oraz wieloma cennymi zabytkami. Na uwagę zasługuje tu m.in. kościół parafialny z XV wieku z Kaplicą Zmarłych, która wciąż może się pochwalić gotyckimi polichromiami. Klasycystyczny ratusz, okazałe kamienice skupione wzdłuż głównej ulicy Kowar oraz Kapliczne Wzgórze, na którym znajduje się barokowa kaplica św. Anny – oto kolejne atrakcje, na które podczas zwiedzania Kowar z pewnością warto zwrócić uwagę.