Caleta de Fuste jest jednym z najpopularniejszych kurortów, jakimi może się pochwalić Fuerteventura. Dobre warunki pobytu, piękne plaże i okoliczne atrakcje sprawiają, że wypoczynek na terenie tej miejscowości każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Co warto wiedzieć na temat Caleta de Fuste?

Caleta de Fuste to idealne miejsce dla tych, którym marzą się rodzinne wczasy w pięknej scenerii. Miejscowość ta może się pochwalić bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową, pięknym wybrzeżem i rewelacyjnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Na terenie tego kurortu czekają również pola golfowe oraz takie atrakcje, jak oceanarium, a którym na gości czekają różne gatunki węgorzy czy ośmiornic.

Caleta de Fueste zachwyca też swą najbliższą okolicą. Gdzie warto się wybrać? Jednym z ciekawszych kierunków wycieczki będzie Las Salinas – miejscowość znana z produkcji soli. Betancuria może się z kolei pochwalić ciekawymi zabytkami, w gronie których pojawiają się m.in. dworek Casa Santa Maria oraz Iglesia de Santa Maria. Kusi też płaskowyż Malpais de Bayuyo do Corralejo,po którym można wędrować w pięknej scenerii, intryguje też bardzo atrakcyjna pod względem przyrodniczym dolina Barranco de Jenejey. Miłośników zabytków zachwyci też miasteczko Antigua, znane m.in. z  Iglesia Nuestra Señora de Antigua oraz pięknego ogrodu, mogącego się pochwalić imponującą kolekcją kaktusów. Ważnympunktem w programie wycieczki po tej części wyspy będzie też La Oliva – kolonialne miasteczko, na terenie którego zobaczymy wiele cennych perełek architektury. Kościół Nuestra Senora de la Candelaria, domy utrzymane w kolonialnym stylu oraz Muzeum Sztuki Kanaryjskiej – oto najważniejsze powody, dla których warto zajrzeć na jego teren.

Caleta de Fuste ma się czym pochwalić, a wypoczynek w rejonie tego miasteczka każdemu z nas może sprawić wiele radości. Liczne bary i restauracje, atrakcje dla dużych i małych – wszystko to sprawia, że wczasy w tej części Wysp Kanaryjskich cieszą się od lat bardzo dużą popularnością.