Walencja to jedno z najciekawszych miast, jakimi może nas oczarować Hiszpania. Położenie nad Morzem Śródziemnym sprawia, że wiele osób chętnie planuje wczasy w jej rejonie, a ogromna ilość słońca skutecznie zachęca turystów do plażowania w tym miejscu. Walencja jest jednocześnie ciekawym kierunkiem wycieczki dla każdego, kto chce spacerować w pięknym otoczeniu i cieszyć się perełkami architektury – również tej współczesnej. Jakie atrakcje decydują o wyjątkowości miasta?

Walencja to m.in. zabytkowy Dworzec Północny z początku XX wieku, który urzeka swoją architektoniczną formą. To jeden z najpiękniejszych dworców kolejowych w Europie, warto zatem poświęcić mu nieco więcej uwagi. W programie wycieczki po Walencji często pojawia się też neoklasyczna arena walk byków, pochodząca z połowy XIX wieku. Walencja to również wiele cennych perełek modernistycznych, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Casa Judía (Dom Żydowski), pochodzący z 1930 roku. Nie brak tu również gmachów secesyjnych, godnie reprezentowanych przez Budynek Smoków czy Casa Punt de Ganxo z charakterystycznym wzorem na głównej fasadzie. Dla tych, których fascynują miejskie pałace, ważnym  punktem w programie zwiedzania Walencji będzie dawna rezydencja markizów de Dos Aquas, dziś służąca jako Muzeum Ceramiki oraz Sztuki Dekoracyjnej. Miłośników architektury sakralnej Walencja może oczarować Real Colegio Seminario del Corpus Christ, z kolei fanów nauki – główny gmach miejscowego uniwersytetu. Potężna katedra, XVII-wieczna  Bazylika de la Mare de Déu dels Desemparats oraz Fontanna Turia to kolejne atrakcje, którym podczas wycieczki po Walencji warto poświęcić swój czas.

Zwiedzanie Walencji nie może się obejść bez wizyty na terenie Ciutat de les Arts i les Ciències – Miasta Sztuki i Nauki. Ten nowoczesny kompleks może oczarować każdego z nas, a ogromna ilość atrakcji sprawi, że spędzimy tu cały dzień w przyjemny i pożyteczny sposób. Miasto to jest zakończeniem  Ogrodów Turia, a jego nowoczesna forma wzbudza zachwyt. Czeka tu wiele atrakcji, m.in. Muzeum Nauki Księcia Filipa, nowoczesne Planetarium oraz największe w Europie oceanarium, mogące się  pochwalić potężnymi basenami i podwodnymi  tunelami. Wszystko to sprawia, że wizyta w tej części Walencji może się  dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą.