To już ten moment, kiedy zaczynamy snuć swoje wakacyjne plany. Jeśli w tym roku pragniesz, odwiedzić gorącą wyspę na pewnie nie zawiedzie Cię Teneryfa! To hiszpańska wyspa na Oceanie Atlantyckim, która jest jedną z Wysp Kanaryjskich. Jest różnorodna, a jednocześnie unikalna. Zachwyca pięknym, naturalnym krajobrazem, licznymi atrakcjami i rozpieszcza doskonałą do wakacyjnego wypoczynku pogodą.

Pogoda na Teneryfie: czyli na, kiedy zaplanować urlop?

Teneryfa leży w strefie klimatu subtropikalneg, w części przybrzeżnej i śródziemnomorskiego w głębi lądu. Iście wakacyjnej pogody możemy się spodziewać na Teneryfie w środku roku. Już niemal od kwietnia do końca października szczyci się małą ilością opadów i dużym usłonecznieniem. Natomiast od czerwca do września możemy się spodziewać najgorętszej pogody na Teneryfie. Wówczas temeratury przekraczają nawet 30 stopni Celsjusza.

Atrakcje Teneryfy! Czym, zachwyca hiszpańska wyspa?

O atrakcyjności tej kanarysjkiej wyspy decydują w dużej mierze jej walory naturalne. Piękny krajobraz: wulkany, góry, piaszczyste plaże, ciepły ocean i wspaniała roślinność. Do jej najbardziej rozpoznawalnych atrakcji należy Wulkan Teide. Poza tym do bardzo pięknych miejsc zalicza się La Rambla: czyli, park z wodospadem. Znajdują się tam trasy spacerowe i punkty obserwacyjne. Do tego na Teneryfie jest wiele parków narodowych, ogrodów botanicznych i muzeów. Jeśli chodzi, o miasta to do najbardziej interesujących zalicza się: Santa Cruz oraz Puerto Cruz. Należy też wspomnieć o wspaniałych i oryginalnych plażach, z których przecież Teneryfa słynie. Najbardziej charakterystyczną plażą Teneryfy jest Playa de Las Teresitas.